Čo je to ASPARTAM?

Aspartam, tiež uvádzaný pod označením E951, je syntetické sladidlo, ktoré sa používa vo väčšine žuvačiek bez cukru, sladkostiach alebo sýtených nápojoch. Ale prečo je toto éčko natoľko kontroverzné? Pri testoch na laboratórnych potkanoch pravidelný prísun Aspartamu spôsoboval zvýšený výskyt rakoviny mozgu a medzi ďaľšie najčastejšie symptómy spojené s konzumáciou Aspartamu sa uvádzajú bolesti hlavy, depresie, prírastok hmotnosti, podráždenosť alebo búšenie srdca. Konzumácia Aspartamu sa vo všeobecnosti neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Pri výrobe žuvačiek Artic myslíme na Vaše zdravie, preto v našich výrobkoch Aspartam nenájdete. Veríme totiž, že takéto prísady do dobrých žuvačiek naozaj nepatria.

Zloženie žuvačiek Artic:

Sorbitol je výťažok z cukru glukózy. Ide o prirodzenú zložku každého ovocia. Sorbitol sa používa ako sladidlo, ale aj zahusťovadlo, ktoré je vhodné pre diabetikov.

Maltitol je prírodné sladidlo, ktoré sa získava zo škrobu a je rovnako sladké ako klasický cukor, ale nespôsobuje zubné kazy. Je to stabilizátor a zvlhčujúca látka.

Sukralóza je nekalorické sladidlo, ktoré neškodí zubom a nemetabolizuje sa v tele. Je vhodné pre diabetikov nakoľko neovplyvňuje hladinu inzulínu v krvi.

Arabská guma je jeden z najstarších prírodných emulgátorov. Používa sa ako zahusťovadlo, stabilizátor, zvlhčujúca látka a emulgátor. Dokázalo sa, že môže znižovať hladinu cholesterolu a môže mať blahodarný vplyv na črevnú mikroflóru.

Prírodná mätová aróma žuvačiek Artic je docielená esenciálnymi olejmi mäty piepornej. Nepoužívame žiadne umelé arómy alebo farbivá.

Glycerol je bezfarebná viskózna kvapalina bez zápachu, sladkej chuti. Vzniká pri kvasení rôznych prírodných látok a v prírode sa najčastejsši nachádza viazaný na iné látky.

Karnaubský vosk je vosk, ktorý sa získava z listov tropickej palmy Copernicia cerifera rastúcej v Brazílii. Jedná sa o svetlo žltú tvrdú trblietavú látku s príjemnou vôňou, ktorá nemá žiadne negatívne účinky.

Tokoferol je len odborný názov pre prírodný vitamín E. Vitamín E sa považuje za účinný antioxidant. Ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, zúčastňuje sa obnovy a rastu svalovej hmoty a ďalších tkanív.